FORS MW AJALUGU

Fors MW lugu algab ühest erilisest ettevõtjast. Nii nagu elus ikka, pole ettevõtmised eesmärk omaette, vaid oluline on teekond. Fors MW looja Leif Fors lõi elu jooksul mitmeid erinevaid ettevõtteid, mille ühisnimetajaks on suur entusiasm ja raske töö.
"AS FORS MW eduloo taga seisab tõeline ettevõtja"
1980ndate lõpus praamipiletit Rootsist Eestisse ostes, ei osanud Leif ettegi kujutada, et tema elus algas täiesti uus peatükk. Tema Eestisse tulemine tipnes väga olulise kordaminekuga metsanduses. Leif lõi Eestisse ühe Euroopa suurima metsahaagiste ja põllumajandusmasinate ettevõtte. Kuigi tema huvi Eesti vastu algas suuresti uudishimust, oli oluline mõjutaja kohalik majanduslik ja ühiskondlik seis. Masendav pilt, mis talle vähem kui 400 kilomeetri kaugusel Rootsi rännikust avanes, mõjutas Leifi väga. 
 
Ettevõtjana ei suutnud ta nähtut ignoreerida ja elada edasi Rootsis oma tavapärast elu. Kuigi olukord oli Eestis 90ndate alguses vägagi keeruline, nägi ta selles ühtlasi võimalust. Võimalust luua helgemat tulevikku, mitte ainult endale, vaid ka teistele. Ta tuli ja jäi. Leif ei naasnud pärast seda Eestist Rootsi täielikult enam kunagi.  
 
Fors MW loodi 1992. aastal ja on tänaseks vanim Rootsi omanikuga Eesti ettevõte Eestis. Kui Fors MW ettevõtena Eestis registreeriti, oli selle numbriks pelgalt kahekohaline
arv: 46. 1998. aastal otustas Leif müüa ettevõtte osakud investoritele, kuid 2014. aastal ostis ta need tagasi ja omas taas täielikult ettevõtet, mille ta loonud oli. 
 
Fors MW tootmisliini ajalugu vääriks omaette peatükki. Alguses toodeti kõike: alates ketassaagidest lõpetades küünlajalgadega. Juba poisikesest peale oli Leif tundnud siirast huvi metsanduse vastu ja need mõtted viisid ta metsaveohaagiste tootmiseni. Kui esimene FARMA metsaveohaagis kokkupandult tehase põrandal oli, ei tundunud see kui midagi erilist: masina kvaliteet oli keskpärane. Kuid oluline oli masina hind: esimest korda oli võimalik turule paisata treiler väiksele metsaomanikule taskukohase hinnaga. Metsaveokärude müügiedu ei olnud enam mägede taga. 
 
Tänaseks on FARMA üks enim müüdud metsaveohaagiseid Euroopas. Fors MW on eesrindlik ettevõte, sadade töötajatega, tütarettevõtetega Rootsis ja Hiinas ning  kolme turgu juhtiva brändiga: FARMA, BIGAB ja FARMA-N
 
Fors MW on sõna otseses mõttes pidanud läbi minema tulest ja veest. 1997. aastal elas Fors MW üle Eesti Panga börsikrahhi, mis oleks äärepealt viinud ettevõtte pankrotini. 2006. aasta ühel veebruarikuu öösel toimus tehases tulekahju, mis on seni suurim tööstusega seotud põleng Eestis. 
 
Fors MW töötajatena oleme algusest peale näinud võimalusi, mitte probleeme, aga ajalugu on hoidnud meid tulevikku vaadates alalhoidlikuna. Me teame, et kõike võib juhtuda. Me teame ka, et ettevõte ei ole kunagi parem kui tema viimane arendus või tagasiside värskelt kliendilt.  
 
Me oleme ettevõte, kes usub, et suletud uksed on mõeldud avamiseks. Jälgi meie tegevusi meie blogist www.forsmw.blogspot.com

Leif Fors

AS Fors MW asutaja 

* Aastal 2015 lahkus meie hulgast AS Fors MW asutaja Leif Fors peale aastate pikkust võitlust vähiga.
Kontakt
AS FORS MW
Tule 30
76505 Saue
Estonia
Telefon: +3726790000
Fax: +3726790001
info@forsmw.com
Org. no: 10094723
VAT no: EE100189685
 
AS FORS MW @ 2021 | Cookies
AS Fors MW jätab endale õiguse muuta toote spetsifikatsioone ilma teisi osapooli teavitamata. Kõikidel piltidel on illustratiivne tähendus.